Úvod Rady nemocným

Rady nemocným

Rady nemocným lupénkou

Pacientům s lupenkou se doporučuje dodržovat zdravý životní styl. Důležitá je domácí podpůrná léčba, která přináší úlevu od svědění a sníží nánosy šupin. Správná vlhkost vzduchu doma i v práci, nutnou prevencí je dostatečný příjem tekutin.

Každý pacient, který má toto onemocnění musí dodržovat šetrnou hygienu, pravidelnou a dosti značnou aplikaci promašťujících látek, vyhýbat se kouření a alkoholu. Velmi podstatnou roli hraje také psychika, která bývá tímto viditelným onemocněním podstatně narušena.

Zánět nosních dutina ucpané dutiny : Zánět dutin nebo-li sinusitida.

Fytoterapeuti k léčbě lupénky doporučují různé léčivky, jako jetel luční nebo lopuch. Vhodné je také užívání potravinových doplňků a to např. zinku, rybího tuku, selenu, vitamínu E nebo vitaminu C.


Diskuse (2 komentáře)

pavel, (28. 09. 2016 00:11) Reagovat
dobry vecer , nevim co mám na rukou ale typuji ze lupenku mohu vam zaslat i foto. muj doktor me porad dava kortikoidy a nic. na dlani pod palcem cca 10x 10 cm na obou rukou, puchyře na dlani, vyteká hnis, kuze se oloupe a mezi tim bile krouzky a opet tekutina je to vsude na prstu na ukazovaku a mnohdy i do krve, nepomaha nic. prosim vas o radu. dekuji za pochopeni. Pavel
Marcela Horká, (28. 09. 2017 00:17) Reagovat
Prodám tři masti, odstraňující lupénku do tří týdnů. Není kortikoidní, ale obsahuje unikátní kombinaci přírodních látek. Původní cena byla 2 500 Kč, já ji prodávám za 1 500 Kč.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Lupénka.eu
Kontakty