Úvod Lupenka a její léčení pomocí přírodní kosmetiky

Lupenka a její léčení pomocí přírodní kosmetiky

Lupenka a její léčení pomocí přírodní kosmetiky a zdravého životního stylu

Lupénka je známá pod mnoha jmény. Latinsky ji nazýváme psoriasis vulgaris, v češtině se používá označení psiriáza, lupenka či lupénka. V dnešním článku se zaměříme na alternativní způsoby léčby, představíme si základní doporučení pro každodenní život a přípravky na lupenku značky Dr Michaels.

 

Zdravý životní styl jako odpověď na život s lupenkou

Lupenka je nevyléčitelná choroba. Lze ji však léčit a dosáhnout velkých zlepšení. Díky dlouhému průběhu nemoci je velmi důležité objevit způsoby, které budou dlouhodobě udržitelné pro náš organismus.

Změna životního stylu směrem ke zdravější konzumaci potravin je základ. Odborníci dříve než přípravky na lupenku doporučují zvýšit proporce ovoce a zeleniny, především v čerstvém stavu. Úprava pitného režimu je dalším krokem, je vhodné vypít dostatečné množství čisté vody. Nic se ale nemá přehánět, vždy je třeba se řídit selským rozumem.

Celkově je třeba více pozorovat svůj organismus, vždy věnovat pozornost zlepšením či zhoršením zdravotního stavu. Zvláštní ohled si jistě zaslouží kontakt s chemickými látkami a kosmetikou. V rámci stravování doporučujeme nastudovat problematiku překyselenosti organismu a začít se okyselujícím potravinám vyhýbat. Toto jsou základní rady do každodenního života, lupénka a její příznaky nám pomůží eliminovat přípravky na lupénku, ty si představíme v další části článku.

Přírodní kosmetika bez chemie přichází hned po změně životního stylu a spotřebitelských návyků. Lupenka je často léčena medikamenty, které obsahují kortikosteroidy, hormony a řadu dalších škodlivých látek. Alternativou jsou přípravky na lupénku Dr Michaels (Dr. Michael Tirant). Tato kosmetika přestavuje bezpečnou a dosažitelnou možnost léčby. Výrobky značky Dr Michaels mají dvacetiletou historii používání, kombinace čistícího gelu, krému a tělového oleje přináší nečekané zlepšení bez vedlejších účinků.

Přípravky Dr Michaels představuje přírodně založenou alternativu z Austrálie. Tu ocení nejen těhotné ženy a kojící matky, ale všichni, kteří hledají zdravější přípravky na lupénku, atopický ekzém či akné. Přípravky na lupenku nejsou nezávisle testovány, stojí za nimi však dvacetiletá historie. V ČR byla v roce 2008 zveřejněna studie účinnosti přípravků Dr Michaels vypovídající o účinnosti léčby.


Diskuse (13 komentářů)

Lucie, (07. 01. 2017 07:42) Reagovat
Dobrý den. Mám slabší lupenku . Vždy když mám Chřipku nebo nastydla . Vysušenou kůži mystami .Ale jak si sáhnu na obličej cítím To je horší začnu škrábat loupat dolů . Pak červené fleky jak po štípnutí od komára . Sice se suchá kůže oloupe mě to dělá dobře hodně ale vypadá to jako když mám akné . To nemám . problém jé že mi to dělala dobře čím více se škrábu je slast hodně uklidní . Nevím jak se to ho zbavít suché kůže . Děkuji L
Petra Navrátilová, (12. 01. 2017 15:03) Reagovat
Dobrý den také bych chtěla přispět příspěvkem jak na lupénku. Donedávna jsem byla také zoufalá ale pak jsem našla zde v komentářích že paní Hrabalova vaří doma nějaké mastičky. Tak jsem si je teda koupila a bylo jak psala. Řekla mi že to zmizí až za tři týdny a musím říct že to se taky stalo Opravdu jsem nedoufala že mi pomůže. Takže můžu jen doporučit mastičky vyzkoušet jsou čistě z přírodních bylinek. Tady je na ní když tak email Herbalova1956@seznam.cz nechci nikomu nic vnucovat Ale opravdu to vyzkoušejte Také jsem nevěřila že mi její masti pomůžou a pomohli ahoj Petra Navrátilová
Jana Dřímalová, (19. 06. 2017 09:31) Reagovat
Dobrý den, chci se podělit o svou zkušenost. Na moje problémy s lupenkou vyzrála čínská medicína a sezení s panem doktorem Josefem Mačkem. Nestálo to sice málo peněz, ale zbavila jsem se lupénky během 5 měsíců.
Veronika, (09. 08. 2017 18:24) Reagovat
Pozor, přípravky dr. MIchaels rozhodně nejsou přírodní a obsahují nebezpečné chemické látky (methylisothiazolinone atd., základem jsou ropné produkty), narušují imunitu a způsobují kontaktní reakce...
Ingrid, (28. 08. 2017 09:36) Reagovat
Dobrý deň, moja 10 ročná dcérka má nepotvrdenú psoriazu. Zatiaľ je to len v štádiu pozorovania. Vo vlasoch má červenú škvrnu ktorá chvíľami mizne no je aj obdobie keď sa na nej objavia lupinky. Od lekárky máme sprej na hormonálnej báze ktorý jej pomáha. No nie som veľmi spokojná že už v jej veku musí brať hormonálne lieky. Psoriazu sme objavili niekedy v decembri 2016 ešte však doteraz nemáme potvrdené že je to na 100 % psoriaza. Dcérka má slabú imunitu a berie často antibiotiká. Na internete som vyčítala že práve to môže spôsobiť spustenie psoriazy. U nás v rodine totiž psoriazu nikto nemá. Nikde inde na tele to zatiaľ nemá no každé ráno ju svrbí chrbát . Čítala som váš komentár , v ktorom píšete že ste sa zbavili lupénky počas 5 mesiacov. Chcela by som vás poprosiť o kontakt na vášho lekára Jozefa Mačeka ktorý vám pomohol. V akom meste ordinuje? Nechcem aby táto choroba u mojej dcérky prepukla do väčšieho štádia. Písali ste aj že nešlo o málo peňazí ak ste ochotná napísať orientačne o akú sumu išlo budem vám vďačná . Tieto informácie mi môžete napísať súkromne na email . Veľmi pekne vám vopred ďakujem.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lupénka.eu
Kontakty